loading

دلایل سرمایه گذاری در حوزه ساختمان؟


دلایل سرمایه گذاری در حوزه ساختمان؟

اولین سوالی که در بیزینس ساختمان پیش می آید آن است که اصلا چرا باید در این حوزه سرمایه گذاری کرد و چه دلایلی می تواند یک شخص سازنده را در این حوزه به سرمایه گذاری ترغیب نماید؟!

امروزه فقط کار کردن و کسب درآمد پاسخگوی نیازهای زندگی ما نیست بلکه برای به دست آوردن ثروت بیشتر، سرمایه‌گذاری لازم است که با توجه به روند رو به رشد تورم و همزمان با آن کاهش ارزش پول، سرمایه‌گذاری حتی اگر به افزایش دارایی منجر نشود حداقل می‌تواند جلوی کاهش ارزش سرمایه را نیز بگیرد. هرچند بازارهای مختلفی مثل بورس برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما در این میان سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و مزایای سرمایه‌گذاری در املاک به سایر بازارها اولویت دارد. در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان، صنایع و مشاغل مربوط به ساختمان رونق زیادی دارد که رونق این بخش می‌تواند به صورت مستقیم بیش از ۳۰۰ شغل و به صورت غیر مستقیم بیش از ۱۳۰۰ شغل و حرفه را رونق دهد.

بخش مسکن و ساختمان در اقتصاد از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و همواره یکی از نیازهای ضروری برای خانواده ها محسوب می شود.

چرا باید مشارکت در ساخت انجام بدیم به جای اینکه خرید کنیم حتی با وجود اینکه سرمایه خرید را هم داریم؟

در اینجا قصد داریم در رابطه با موضوع مشارکت در ساخت که یکی از نمودهای اصلی سرمایه گذاری در حوزه ساختمان می باشد می پردازیم؛ قطعاً  شما نیز اصطلاح مشارکت در ساخت را حداقل یک بار در زندگی‌تان شنیده‌اید. تفاوتی ندارد شما مخاطب حرفه‌ای ساخت و ساز باشید یا مخاطب عام، اگر به واسطه یک فعالیت اقتصادی وارد عرصه ساخت و ساز شده باشید، اصطلاح مشارکت در ساخت را شنیده اید. همانطوری که از اصطلاح مشارکت در ساخت پیداست، این امر از یک شراکت یا یک توافق حکایت می‌کند که برای دو طرف معامله نیز سودی یکسان و راضی کننده در پی خواهد داشت.

بزرگترین دلیل عمده جذابیت مشارکت در ساخت برای شخص سازنده، شناور بودن سرمایه گذاری در این بخش می باشد؛ شناور بودن سرمایه یا به عبارتی سرمایه گذاری در بازه زمانی بلند مدت سبب ایجاد این جذابیت می گردد. مشارکت در ساخت یک برنامه آورده به آورده می باشد و می بایست میزان سرمایه گذاری دو طرف یعنی سازنده و مالک به صورت یکسان همزمان در پروسه ساخت و ساز نهادینه شود اما آنچه در واقعیت رخ می دهد آن است که آورده مالک یکجا و در ابتدای امر در اختیار سازنده قرار گرفته اما آورده سازنده که همان مجموعه سرمایه لازم جهت ساخت پروژه می باشد به صورت خرد خرد در پروژه تزریق می گردد. در علم اقتصاد در همچین مواردی به سرمایه مالک، سرمایه ساکن و به سرمایه سازنده، سرمایه شناور می گویند. از فواید این سرمایه شناور آن است که اگر به فرض شما کل آورده خود را در خصوص یک پروژه هم داشته باشید نیازی نیست یکجا در یک پروژه سرمایه گذاری کنید بلکه می توانید همزمان در پروژه های دیگر نیز سرمایه گذاری کنید و از سود آن ها بهره مند گردید و یا در بدترین حالت اگر فرض کنیم کل آن سرمایه را ندارد عملاً با تورم که طی سال های اجرای ساختمان به سرمایه اش تعلق می گیرد، بازدهی منطقی از سرمایه خود را برداشت خواهد کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.