loading

زیر مجموعه هویت فنی ساختمان

BTI1-  یا هویت فنی ساختمان چیست؟
شیوه ای نوین در جهت تکامل پروسه مشارکت در ساخت و افزایش حاشیه امنیت آن در قالب یک پکیج کامل با ارائه ده ها خدمات حرفه ای به عنوان خدمات پس از عقد قرارداد مشارکت در ساخت که به تفسیر بیان خواهد شد.
یکی از ابتدایی ترین نیازهای اساسی در خرید هر محصولی، در اختیار داشتن یک دفترچه اطلاعات جامع و کامل در رابطه با ویژگی های آن محصول می باشد. یکی از بزرگترین چالش ها در حیطه ی ساختمانی، عدم وجود چنین دفترچه راهنمایی است که امروزه کمتر به آن توجه شده است؛ خواه زمانی که سازه به اتمام نرسیده است و ما اطلاعاتی از چند و چون و شمایل نهایی ساختمان نداریم و خواه زمانی که ساختمان تکمیل شده را خریداری می نماییم و اطلاعاتی از چگونگی زیرساخت های آن به خصوص زیر ساخت های تأسیساتی ساختمان که در مدت عمر 50 ساله ساختمان بسیار حائز اهمیت است نداریم، این نیاز بیش از هر زمانی احساس می گردد که ما اطلاعاتی جامع به مثابه یک هویت فنی ساختمان در دست داشته باشیم که بتوانیم با کمترین هزینه و با یک مدیریت صحیح این دغدغه ها را به حداقل ممکن برسانیم.
پروژه BTI یا همان هویت فنی ساختمان ها مشتمل بر 10 مورد خدمات جامع و اساسی که در مجموع، باعث شفاف سازی در پروژه های اجرایی می باشد و به طور قطع به یقین هر پروژه ای که خدمات BTI را داشته باشد به صورت کاملا واضح و معین قبل از اجرا تمامی مسیرها و نیازهای مورد نیاز جهت بهترین اجرای ممکن را مشخص خواهد نمود.
یکی از خدمات این پکیج جامع نشان دادن تمام جزئیات پروژه حتی قبل از ساخته شدن ساختمان می باشد، به گونه ای که اشخاص می توانند قبل از اینکه ساختمان ساخته شود به روش های گوناکون وارد ساختمان شده و تمام جزئیات اجرایی از نظر جنس و رنگ متریال مصرفی را مشاهده نمایند؛ در حالی که این قابلیت رؤیت جزئیات ساختمان امکان تغییر ماهیت نیز دارد؛ همچنین با داشتن BTI، کاربران می توانند بعد از اتمام پروژه کلیه متریال زیر کار که در تمامی پروژه های تمام شده قابل رؤیت نیستند را با جزئیات کامل متریال از نظر نوع و اندازه و برند مصرفی و حتی متراژ دقیق جانمایی را از طریق این اپلیکیشن مشاهده نمایند.
هدف اصلی ما برآورده کردن نیازهای مصرف کننده ها در حوزه مسکن می باشد در همین راستا BTI خط کش منصفی جهت تعیین درجه کیفیت هر ساختمان، که هر ساختمان با داشتن BTI در حاشیه امنیت بیشتری قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

2- خدمات هویت فنی ساختمان
برای اولین بار در ایران ارائه خدمتی نوین در راستای نیل به هدف شفاف سازی پروسه ساخت و ساز فقط در مناطق یک و سه تهران مشتمل بر خدمات زیر :
1. طراحی سایت اختصاصی پروژه
2. طراحی لوگو مختص سازنده به همراه تعیین رنگ و برندینگ حرفه ای
3. تشکیل کمپین تبلیغاتی برای برندینگ سازه در حال اجرا
4. فیلمبرداری با هلی شات
5. عکسبرداری صنعتی توسط تیم حرفه ای (به صورت دوره ای هر 15 روز یکبار)
6. ساخت ماکت حرفه ای پروژه
7. ارائه گزارش کار 4 ماهه از پروژه به صورت تیزرهای فوق حرفه ای برای ارائه به مالکین
8. عکسبرداری از زیرکار به خصوص تأسیسات و سیم کشی ها با جزئیات کامل (جانمایی دقیق متریال و جنس آن ها)
9. طراحی انیمیشن های جذاب از مراحل ساخت برای ارائه به مالکین و خریداران
10. طراحی واقعیت افزوده (AR) برای تبلیغات برند سازنده
11. ساخت تور مجازی حتی قبل از اتمام پروژه از طریق نرم افزارهای فوق حرفه ای
12. در نهایت ساخت تور مجازی به نحوی که بدون نیاز به حضور در محل، ساختمان قابل رؤیت باشد
13. رزومه سازی تصویری سازنده با سناریوهای از پیش تعیین شده جذاب
14. گردآوری و ثبت تمامی قراردادها و ضمانت نامه های مربوط به ساختمان و همچنین جواز و پایان کار
15. تهیه و ارائه کاتالوگ جامع و با کیفیت جهت معرفی ساختمان و رزومه سازنده

 

 

 

 

 

 

 


 • 3- مزایای هویت فنی ساختمان برای مالک و مصرف کننده و سازندگان
  یکی از بزرگترین دلایل کاربردی تهیه و تنظیم پکیج هویت فنی ساختمان نشان دادن تفاوت های عمده میان سازندگان منطقه با سطح سازندگی متفاوت از نظر نوع و کیفیت ساخت می باشد. عمده تفاوت میان سازندگان یک منطقه در زیرساخت های سازه های ایشان می باشد. از جمله دلایل استفاده کاربردی پکیج هویت فنی ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  – شفاف سازی نوع اجرا در پروژه های ساختمانی
  ایجاد ارزش افزوده به صورت ضمانت شده
  ایجاد امنیت خاطر به مالکین از لحاظ شرایط ساخت پروژه
  رزومه سازی و برندینگ پروژه
  تهیه و تدوین بسته ای ماندگار از اطلاعات و مستندات پروژه برای ارائه واقعیات
  کلیه خریداران و حتی پیش خریدکنندگان از جزئیات اجرایی پروژه کاملا مطلع می شوند و آگاهانه خرید می نمایند.
  هویت فنی ابزاریست که از زمان تحویل آپارتمان تا زمان فرسایش ساختمان کاربرد دارد.

یکی از نکات برجسته هویت فنی (BTI) در جهت مدیریت اطلاعات پروژه، برای ذینفعان در مرحله حفاظت و نگهداری و مدیریت بهره برداری پروژه می باشد و ذی النفعان می بایست در طول حیات پس از اجرا، به کلیه اطلاعات کاربردی دسترسی داشته باشند، تا در مواقع ضروری بتوانند از آنها استفاده نمایند و همچنین شفافیت اطلاعات کاربردی می تواند در جهت اطمینان سازی ذینفعان کمک شایانی نماید و حتی می توان یکی از تفاوت های هویت فنی با سایر مستندسازی ها را در این امر دانست که هویت فنی با هدف اطلاع رسانی ذینفعان و مصرف کنندگان تهیه می شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.